Rady před focením

Než dorazíte na focení, měli byste vědět, co od snímku očekáváte. Mít rozmyšleno, jak by měl vypadat a zároveň tedy naplánováno, co si oblečete a jaké doplňky zvolíte. Osobně velice uvítám, pokud mi předem zašlete vaši představu. Inspiraci můžete hledat na Pinterestu, Instagramu…

Jsem toho názoru, že každá fotografie by měla být předem promyšlená a to do posledního detailu. Proto prosím dbejte na důslednou přípravu.

Pokud nebudete věnovat důraz na detaily a přijdete „nepřipraveni“, i tak samozřejmě společně vše zvládneme a nafotíme, ale každá úprava, mě bude stát víc času. (například: odřený lak na nehtech, roztržené punčochy, okopané boty, nevyžehlená košile).

Oblečení

Má filosofie oblékání stojí na dvou principech:

Jednoduchost – doporučuji volit jednobarevné oblečení bez vzorů a obrázků. Pokud volíte barvy, tak se snažte najít co nejkonzistentnější barevné schéma pro všechny zúčastněné (všichni v modrém/ve studených tmavých barvách….)

Jednota versus kontrast – prvek, který je v kontrastu vůči pozadí, přitahuje pozornost.

Základem je si předem rozmyslet, co a jak moc chcete zdůraznit na svých snímcích a jestli se Vám hodí tmavší či světlé snímky. V případě ateliérového focení můžeme fotit na obojím pozadí, ale není to nutné. Pouze kdybyste už předem měli jasno, že by černý snímek ještě víc ztmavil zeď vašeho bytu, tak se bude fotit pouze na světlém.

Vizáž

Věnujte prosím důraz na líčení. Jelikož světlo pohltí  barvy z obličeje, namalujte se více. To platí i o vlasech které by měly být dokonalé. Osobně doporučuji využít služeb profesionálních vizážistek. Chápu, že některé ženy se umí upravit samy a nebo mají vlastní vizážistky, i přesto zde uvádím kontakt na ty, se kterými spolupracuji já.

!Doporučuji!

  • Pokud víte, že fotografie potřebuje v určitý termín, prosím objednejte se dříve.
  • Pokud fotografie potřebujete ze dne na den, prosím počítejte s příplatkem za přednostní vyhotovení.

.

Je zakázáno jakékoli šíření obrazových materiálů publikovaných na těchto webových stránkách !

Je zakázáno jakékoli šíření náhledových fotek,  které Vám budou poslány do emailu za účelem Vašeho výběru.